تارگان | طراحی پورتال، سایت، فروشگاه الکترونیکی، هاست، دامنه، سرور اختصاصی http://targan.ir
 
  فهرست ماژولهای پیش ساخته  

 قابليت انتخاب زبان

اين ماژول امکان ايجاد سايت به چند زبان مختلف را براي شما فراهم مي سازد. ساختار اين نرم افزار به گونه اي طراحي گرديده که با استفاده از يک ديکشنري داخلي امکان تغيير زبان سيستم را براي مدير سايت فراهم مي نمايد.
مسئول سايت مي تواند با انتخاب زبانهاي فعال سايت در بخش مديريت سايت امکان انتخاب زبان سايت را براي بازديد کننده سايت فراهم نمايد.

مديريت صفحات و منوها

مديريت صفحات و منوها به جهت اهميت و کاربرد آن جزء هسته اصلي پورتال ميباشد. اين بخش از نرم افزار به شما اين امکان را خواهد داد که براي سايت خود به تعداد نامحدودي صفحه جديد ايجاد نموده، آن ها را ويرايش و در صورت نياز آن ها را حذف يا غيرقابل نمايش نماييد.

HTML Editor پيشرفته اين بخش، امکان هرگونه شخصي سازي صفحات سايت يا اضافه نمودن تصوير، فلش، ويدئو و . . . به صفحات را به سادگي در اختيارتان قرار خواهد داد تا هر چه بيشتر از ابتکار عمل و اختيارات گسترده خود در مديريت سايت لذت ببريد.

امکانات شما در اين بخش از نرم افزار شامل موارد زير مي باشد.

 مشخص کردن عنوان (Title)، کلمات کليدي (Keywords) و توضيحات صفحه (Page Description)

موارد ذکر شده از مهمترين اطلاعات هر صفحه اينترنتي در ارتباط با موتورهاي جستجوگر بوده و در نتيجه گيري بهتر از موتورهاي جستجوگر و کسب رتبه هاي بالا در آن ها بسيار موثر مي باشد.

عنوان صفحه مهمترين جايي است که در آن مي توانيد فعاليت صفحه را توصيف نماييد و موتورهاي جستجو بيشترين اهميت ممکن را به کلمات استفاده شده در عنوان صفحه مي دهند.

کلمات کليدي، کلماتي هستند که بيشترين ارتباط را با محتواي ارائه شده در صفحه و موضوع آن دارند. کلمات کليدي صفحات بنابر تمايل مدير سايت مي توانند يک کلمه اي، چند کلمه اي و يا حتي يک جمله کامل باشند.

توضيحات صفحه (Page Description) متني است که در موتورهاي جستجو زير عنوان صفحه به کاربران ارائه مي شود تا اطلاعات کامل تري درباره صفحات ارائه شده نتايج جستجو به دست آورند.

با استفاده از اين قسمت شما مي توانيد براي همه صفحاتي که براي سايت خود ايجاد مي کنيد، عنوان، کلمات کليدي و توضيحات صفحه مناسب تعيين نماييد.

 تعيين غيرقابل مشاهده بودن صفحات

به طور پيش فرض هر صفحه اي که براي سايت خود ايجاد نماييد در سايت قابل مشاهده خواهد بود و بازديد کنندگان سايت مي توانند از محتواي آن استفاده نمايند. اما در صورت تمايل مي توانيد صفحه مورد نظر را موقتا غيرقابل نمايش نماييد تا توسط بازديد کنندگان سايت ديده نشود. اين امکان در مواقعي به کار خواهد آمد که محتواي صفحه هنوز براي نمايش کامل نشده باشد و يا اين که بخواهيد در تاريخ مشخصي آن را قابل نمايش براي عموم نماييد.

صفحات سايت همواره اين امکان را خواهند داشت که از قابل نمايش به غيرقابل نمايش و بالعکس تغيير کنند.

تعيين جايگاه صفحات در منوهاي سايت

معمولا اکثريت صفحات سايت ها از طريق منوهاي سايت در معرض مشاهده بازديد کنندگان قرار داده مي شوند و تنها صفحات محدودي از اين قاعده مستثني هستند.

با استفاده از اين ماژول شما مي توانيد براي هر صفحه ايجاد شده مکان مناسبي را در منوهاي سايت در نظر بگيريد تا بازديد کنندگان سايت از آن طريق به صفحه دسترسي داشته باشند. ضمنا در صورت تمايل در آينده مي توانيد مکان صفحه را در منوها تغيير دهيد.

لازم به ذکر است که اين امکان تنها براي صفحات قابل نمايش کاربرد خواهد داشت و صفحات غيرقابل نمايش حتي با تعيين جايگاه در منو نيز قابل مشاهده توسط بازديد کنندگان نخواهند بود.

در عين حال شما مي توانيد متني را که در منو براي صفحه مورد نظر نمايش داده مي شود نيز تعيين کنيد.

مديريت فايل ها

با استفاده از بخش مديريت فايل ها در نرم افزار مي توانيد کليه فايل هاي موجود بر روي فضاي ميزباني سايت خود را اعم از صفحات، تصاوير، فايل هاي اجرايي و . . . کنترل و مديريت نماييد.

از ويژگي هاي منحصر به فرد اين بخش امکان جستجو است که از طريق آن مي توانيد به جاي فولدر به فولدر به دنبال يک فايل گشتن که هم زمان زيادي مي برد و هم ريسک بزرگي جهت اشتباه دارد، به راحتي فايل مورد نظر خود را جستجو کرده و بيابيد.

مديريت مقالات

بخش مقالات در سايت ها همواره يکي از ارزشمندترين بخش ها جهت جذب و بازگشت چند باره بازديد کنندگان به سايت مي باشد. اهميت مقالات در اين است که به واسطه وجود کلمات فراوان در هر مقاله، کاربران زيادي را از طريق جستجوهاي اينترنتي به سايت وارد مي کند. در عين حال بازديد کنندگان بعد از ورود به سايت با مطالب و مقالاتي که به دنبال آن هستند مواجه شده و تجربه خوبي از سايت شما را در ذهن خود ثبت خواهند کرد. در واقع مقالات از چند جهت براي سايت شما کاربردي خواهند بود از جمله اين که 1- تعداد بازديد کنندگان سايت شما را افزايش مي دهد، 2- بازديد کنندگان تجربه خوبي را از ورود و حضور در سايت شما کسب مي کنند، 3- در صورت دارا بودن مقالات مفيد و با کيفيت بازديد کنندگان مجددا در آينده به سايت شما رجوع خواهند نمود و 4- بازديد کنندگاني که از اين طريق به سايت شما وارد مي شوند در اينترنت به دنبال مطالبي گشته اند که به شاخه کاري شما مربوط مي باشد. پس مي توانند مشتري بالقوه مناسبي براي محصولات و خدمات شما باشند.

نرم افزار به شما اين امکان را مي دهد تا براي هر مقاله عنوان، چکيده، تاريخ و متن آن را تعيين نماييد. در عين حال شما مي توانيد براي مقاله هاي سايت خود بي نهايت دسته بندي ايجاد نماييد و آن ها را به صورت خودکار به ترتيب تاريخ ايجاد در سايت به بازديد کنندگان ارائه دهيد.

از ديگر امکانات منحصر به فرد بخش مقالات مي توان به موارد زير اشاره نمود.

قابليت دسته بندي مقالات

 شما در اين ماژول اين امکان را خواهيد داشت که براي مقالات سايت خود بي نهايت دسته بندي ايجاد نموده و آن ها را در دسته بندي هاي مشخص و تخصصي به بازديد کنندگان ارائه دهيد. در عين حال ممکن است مقاله اي عملا به بيش از يک دسته بندي مربوط باشد که اين کار به راحتي در نرم افزار قابل انجام است

امکان جستجوي مقالات

امکان جستجو مخصوصا در زماني که تعداد مقاله هاي سايت زياد شوند براي کاربران بسيار کاربردي خواهد بود که اين امکان در نرم افزار پيش بيني شده و در دسترس کاربران سايت شما قرار داده شده است. کاربران سايت شما مي توانند کلمه دلخواه خود را در متن، عنوان و يا متن و عنوان با هم جستجو نمايند و مقالات مورد نياز خود را بيابند.

خروجي RSS مقالات

 اين ماژول  به صورت خودکار نسخه XML مقالات سايت را ايجاد و در دسترس علاقمندان قرار مي دهد. اين ويژگي براي کساني که تمايل دارند مقالات سايت شما را از طريق فيدخوان (RSS Reader) دنبال نمايند بسيار مفيد خواهد بود. در عين حال تنظيمات مربوط به اين که مقالات به صورت کامل در نسخه RSS ديده شوند و يا تنها بخشي از آن ها RSS شود نيز در اختيار شما خواهد بود. ارائه بخشي از هر مقاله در نسخه RSS مي تواند باعث اين گردد که کاربران جهت مطالعه متن کامل مقاله بر روي عنوان آن در فيدخوان کليک نموده و وارد سايت شما شوند.

مديريت آگهي ها

از اين بخش جهت نمايش آگهي هاي تبليغاتي سايت استفاده مي شود. در بخش مديريت آن مي توانيد طرح آگهي هاي تبليغاتي مورد نظرتان را بر اساس اندازه از پيش تعيين شده بصورت فايل قرار داده و آدرس اينترنتي مربوط به آن را نيز وارد نماييد.

اين اطلاعات در صفحه اصلي سايت شما نمايش داده خواهد شد و کاربر سايت با کليک بر روي اين آگهي ها به آدرس لينک مربوط هدايت خواهد شد. تعريف تعداد آگهي ها و آدرس اينترنتي سايت هاي مربوطه و همچنين زمان بندي تغيير آنها از امکانات مدير سايت در اين قسمت است.

همچنين شما در اين قسمت امکان مديريت آگهي هاي متني سايت خود را نيز در اختيار خواهيد داشت. آگهي هاي متني در حال حاضر از محبوب ترين انواع تبليغات در اينترنت مي باشند. شما مي توانيد در اين بخش از سايت، عنوان، توضيحات، آدرس لينک و صفحه باز شدن آگهي هاي متني را تعريف نماييد.

مديريت کاربران سايت

در اين بخش مدير سايت مي تواند کاربران بخش کنترل پنل مديريت سايت را تعريف کرده و اختيارات آن ها را تعيين نمايد.

اين اختيارات مي توانند مواردي مانند امکان اضافه کردن اطلاعات به سايت، ويرايش اطلاعات سايت، حذف بخشي از اطلاعات سايت و يا موارد ديگر باشند که با صلاحديد و انتخاب مدير سايت اين امکانات در اختيار کاربران بخش مديريت سايت قرار مي گيرد. همچنين امکان تعريف دسترسي محدود به تنها بخشي از سايت نيز وجود دارد. به طور مثال مدير سايت مي تواند سطح دسترسي فرد مورد نظر را به کنترل پنل يک زبان خاص، بخشي از کنترل پنل يک زبان خاص و يا بخش هاي مشابه از کنترل پنل زبان هاي مختلف محدود نمايد.

در عين حال مدير اصلي سايت (Administrator) مي تواند در آينده نقش کاربر را تغيير دهد، به طوري که به وي اختيارات بيشتر يا کمتري اعطا نموده و يا اين که براي مدتي مشخص امکان هرگونه فعاليت را از وي سلب نمايد.

علاوه بر موارد فوق مدير اصلي سايت اين امکان را خواهد داشت تا پيامي را براي تمامي مديران سايت يا بخشي از مديران بر اساس سطح مديريت ايشان ارسال نمايد.

 

 

محصولات

در بخش محصولات بازديد کننده سايت مي تواند محصولات شما را با توجه به دسته بندي صورت گرفته از طرف مدير سايت مشاهده و انتخاب نمايد.

در اين قسمت علاوه بر نمايش تصوير محصول، اطلاعات و جزئيات آن شامل شرح، قيمت، مارک، مدل، تصاوير ديگر و ... نمايش داده مي شود که بصورت لحظه اي و پويا مي تواند از سوي مدير سايت تغيير يابد.

مدير سايت در بخش مديريت محصولات به امکانات زير دسترسي دارد:

گروه کالا: در اين بخش مدير سايت مي تواند محصولات را به دلخواه خود گروهبندي نمايد. براي هر گروه مي توان توضيح و تصوير متناسب با آن را در سيستم تعريف کرد. همچنين امکان تعريف زير گروه ها بصورت نامحدود وجود دارد که براي دسته بندي محصولات يک فروشگاه مي توان از آن استفاده کرد.

مشخصات محصول: در اين بخش مدير سايت مي تواند نام کالا، مارک، مدل، قيمت پايه، درجه بندي، عکس کوچک، عکس بزرگ، خلاصه اطلاعات محصول و مشخصات کامل محصول را مشخص نمايد. ( با امکان پشتيباني HTML)

URL مربوط به کالا و شرح لينک آن: در صورتيکه يک کالا داراي اطلاعات کاملتري بر روي سايت ديگري مانند سايت توليد کننده باشد مي توان در اين بخش با وارد کردن URL مربوطه و شرح آن امکان دسترسي به آن سايت را براي بازديد کننده فراهم ساخت.

انتقال فايل: در صورتيکه کالاي مورد نظر داراي بروشور، درايور، يا هر نوع فايل مرتبط باشد مدير سايت مي تواند با استفاده از اين قسمت فايل مربوطه و توضيح آن را جهت استفاده کاربران در سايت قرار دهد.

شرايط گارانتي: در اين قسمت مي توانيد شرايط ارائه خدمات گارانتي محصول را اعلام نماييد. اين شرايط عينا در صفحه خصوصيات محصول نمايش داده مي شود.

تصاوير ديگر: در اين قسمت مدير سايت مي تواند براي محصول تصاوير مرتبط ديگري (مثلا تصاوير محصول از زواياي ديگر و ...) را تعريف کرده و قرار دهد.

بازديد کننده سايت در صفحه اصلي مي تواند آخرين محصولات اضافه شده به سايت را بر اساس دسته بندي مشاهده کرده و با مراجعه به صفحه محصولات کليه محصولات را با دسته بندي انجام شده از سوي مدير سايت مشاهده نمايد. با انتخاب و کليک روي هر گروه مي توان به زير گروهها و محصولات داخل آن دسترسي داشت و با انتخاب هر کالا جزئيات آن شامل نام کالا، مارک، مدل، قيمت پايه، درجه بندي، عکس بزرگ، خلاصه اطلاعات محصول، مشخصات کامل محصول، URL اطلاعات بيشتر، لينک دانلود فايل، عکس هاي ديگر محصول نمايش داده مي شود.

فروشگاه الکترونيک

از فروشگاه الکترونيک مي توانيد جهت فروش آنلاين محصولات و کالاي خود با استفاده از يکي از روشهاي پرداخت آنلاين استفاده نماييد. فروشگاه الکترونيک مي تواند به عنوان بخش تکميلي به قسمت محصولات سايت شما اضافه گردد. در فروشگاه الکترونيک بخش هاي زير توسط  مدير سايت قابل تعريف و تغيير خواهد بود.

روش ارسال: در اين قسمت مدير سايت مي تواند انواع روشهاي ارسال موجود براي کالا مانند پست عادي،DHL و ... را با امکان تعريف نرخ ارسال بصورت درصدي از مبلغ کالا يا مبلغ ثابت تعريف نمايد.

تخفيفات و اضافات: در اين بخش مدير سايت مي تواند هر گونه تخفيف يا اضافه قيمت را به تعداد دلخواه  با درج شرح و مبلغ ( ثابت يا درصدي از قيمت پايه) تعريف نمايد.

کاربر با مراجعه به سايتي که بخش فروشگاه الکترونيک براي محصولات آن فعال شده باشد، مي تواند محصول مورد نظر را انتخاب و مشخصات کامل آن (بر اساس مطالب قرار داده شده در بخش محصولات) را مشاهده نمايد. همچنين کليه تخفيفات و اضافات قيمت و روش ارسال نيز در ادامه به مشتري نمايش داده مي شود.

بعد از کليک مشتري بر روي دکمه خريد آنلاين، کالاي مورد نظر وارد سبد خريد مشتري مي گردد. چرخه خريد و اضافه شدن کالا به سبد خريد مي تواند چندين بار توسط مشتري انجام شود. بعد از پايان يافتن و جمع آوري سفارشات، مشتري مي تواند سبد خريد خود را مشاهده و در صورت نياز تغييرات مورد نظر نهايي را در آن انجام داده و به صفحه پرداخت برود. قبل از ورود به صفحه پرداخت، مشتري بايد در صفحه مخصوص، اطلاعات شناسايي و آدرس ارسال کالا را ثبت نمايد. در صورتيکه مشتري از سايت خريد قبلي داشته باشد مي تواند اطلاعات اين فرم را با استفاده از Username و Password خريد قبلي پر نمايد. بعد از اين کار مشتري به صفحه پرداخت منتقل مي شود.

در اين صفحه کليه روشهاي پرداخت مانند: پرداخت با کارتهاي شتاب، پرداخت با کارتهاي اعتباري VISA و Master Cards، واريز به حساب و پرداخت به پست وجود دارد که مشتري با انتخاب يکي از آنها مبلغ کل سبد خريد شامل مجموع و تفاضل قيمت پايه کالا، تخفيفات و اضافات را پرداخت خواهد کرد. بعد از انجام موفقيت آميز پرداخت فاکتور خريد به همراه جزئيات آن مانند آدرس ارسال براي ايميل مدير سايت و خريدار ارسال مي گردد. همچنين امکان ارسال اين اطلاعات از طريق SMS نيز وجود دارد.

در بخش مديريت سايت نيز سوابق خريد براي مدير سايت قابل مشاهده و پيگيري خواهد بود.

پرسش و پاسخ

از اين بخش جهت قرار دادن سوالات متداول کاربران محصولات يا خدمات شما و قرار دادن پاسخ متناسب با آن ها استفاده مي شود. مدير سايت مي تواند با تعريف دسته بندي هاي مورد نظر خود، سوالات هر گروه و پاسخ هاي آنها را در آن قرار دهد. کاربران سايت با مراجعه به اين بخش و انتخاب گروه مورد نظر مي توانند از ميان سوالات قرار داده شده توسط مدير سايت سوال مورد نظر خود را انتخاب و پاسخ آن را مشاهده نمايند. همچنين در اين بخش فرمي قرار داده شده تا در صورتي که کاربر سايت سوال خود را در ميان سوالات و جواب ها پيدا نکرد بتواند با پر کردن آن، سوال را براي مسئول سايت ارسال نمايد. مسئول سايت با مشاهده سوال و پاسخ آن مي تواند در صورت لزوم آن را نيز براي مشاهدات آتي به يکي از گروه هاي پرسش و پاسخ موجود در سايت اضافه نمايد.

از ديگر امکانات اين بخش مي توان به موارد زير اشاره نمود.

 

 

خبرنامه

از خبرنامه جهت ارسال دوره اي اخبار و اطلاعات به آدرس هاي Email مورد نظر شما استفاده مي شود. مسئول سايت در بخش مديريت سايت مي تواند دسته بندي مربوط به دريافت کنندگان خبر را مطابق با نظر خود انجام دهد، به عنوان مثال مي توان گروه هاي مشتريان، نمايندگان فروش يا ... را ايجاد نمود.

بعد از ايجاد گروه دريافت کنندگان خبرنامه، مي توان در هر گروه آدرس هاي Email مرتبط را به صورت تک تک يا دسته اي قرار داده سپس با ورود متن و عکس تبليغات و  انتخاب گروه دريافت کنندگان متن خبرنامه يا اطلاعيه را براي آنان ارسال نمود.

گالري

گالري به شما اين امکان را خواهد داد که بتوانيد تصاوير و ويدئوهاي دلخواه خود را در دسته بندي هاي متنوعي بر روي سايت و در معرض ديد مراجعه کنندگان قرار دهيد.

اين تصاوير بنابر تمايل شما ممکن است تصاويري از خط توليد، فضاي داخلي شرکت و امکانات آن، تصاوير محصولات و يا هر مجموعه ديگري از تصاوير باشند. وجود تصاوير زيبا و متنوع، همواره يکي از جذابيت هاي بزرگ براي کاربران جهت حضور طولاني در سايت مي باشد.

شما مي توانيد در گالري براي هر عکس خود يک عنوان و همچنين توضيحات لازم براي هر عکس را استفاده نماييد

دانلود

با استفاده از اين بخش مي توانيد فايلها و نرم افزارهاي مختلفي را با دسته بندي هاي مشخص و مورد نظرتان براي دانلود بر روي سايت قرار دهيد. مدير سايت مي تواند دسته بندي هاي مورد نظر خود را بصورت نامحدود ايجاد کرده و فايل هاي مرتبط را در آن ها قرار دهد.

همچنين اين امکان وجود دارد که براي هر کدام از فايل ها حجم، نام ناشر و تعداد دانلودهاي آن را نيز نمايش داد.

کاربرد اين بخش براي قرار دادن فايلهاي راهنما، نسخه الکترونيک دفترچه محصولات، درايورها، نرم افزارهاي مورد نياز و ... مي باشد.

مناقصه ها و مزايده ها

با استفاده از اين امکان مي توانيد اطلاعات مناقصات و مزايده هاي سازمان خود را در سايت اعلان نماييد. جهت انجام اين کار کافي است تا به بخش مناقصه ها و مزايده ها رفته و مناقصه يا مزايده جديدي را اضافه نماييد. در اين صورت اطلاعات لازم در فرم پيش بيني شده از شما دريافت شده و پس از تائيد بلافاصله مناقصه يا مزايده شما بر روي سايت در معرض ديد عموم قرار خواهد گرفت.

وبلاگ گروهي

در حال حاضر در اينترنت وبلاگ ها نقش مهم و انکار ناپذيري را دارا هستند، به طوري که شرکت هاي عظيم و جهاني علاوه بر سايت اصلي يک وبلاگ تحت سايت خود نيز دارند که کارکنان آن ها به طور گروهي در آن مطلب مي نويسند و آن را به روز آوري مي کنند. مطالب اين وبلاگ ها ممکن است شامل وقايع روزمره زندگي افراد سازمان، جزئيات محصولات و خدمات قابل ارائه، مطالب عمومي، مطالب علمي و فني و . . . باشند. يکي از ويژگي هاي برجسته و جذابيت هاي بزرگ اين وبلاگ ها در اين است که به صورت گروهي نوشته و اداره مي گردند. در عين حال اهميت ديگر وبلاگ ها در اين است که کاربران وب راحت تر از سايت ها با آن ها ارتباط برقرار کرده و تعامل مي کنند. ماژول اين امکان را در اختيار شما قرار خواهد داد که براي سايت خود يک وبلاگ داشته باشيد و به صورت گروهي در آن مطلب بنويسيد. در تعداد نويسنده ها محدوديتي موجود نيست و مدير سايت مي تواند بي نهايت نويسنده براي وبلاگ تعريف نمايد.

نويسندگان وبلاگ نيز مي توانند با شناسه کاربري و رمز عبور خود وارد سايت شده و با استفاده از HTML Editor پيشرفته اي که در اختيارشان قرار مي گيرد، مطالب خود را ايجاد و بعد از انتخاب نام مطلب و موضوع آن در وبلاگ قرار دهند.

در عين حال بازديد کنندگان سايت مي توانند پس از خواندن هر مطلب نظرات خود را درباره مطلب ارائه شده اظهار نمايند. از ديگر امکانات وبلاگ در نرم افزار مي توان به لينک سايت هاي مرتبط اشاره نمود که بسيار مرسوم و مورد علاقه وبلاگ نويس ها بوده و باعث تعامل بيشتر و ارتباط قوي تر وبلاگ ها با هم مي گردد.

همچنين وبلاگ شما داراي يک آدرس اختصاصي RSS خواهد بود که علاقه مندان به مطالب شما مي توانند با اضافه کردن اين آدرس به نرم افزار فيدخوان خود مطالب شما را دنبال نمايند.

انجمن و تالار گفتگو

با استفاده از اين بخش قادر خواهيد بود در سايت خود محيط انجمن و تالارهاي گفتگوي متنوعي را بر اساس موضوعات مختلف ايجاد و مديريت نمائيد.

کاربران سايت امکان ثبت نام، اظهار نظر و بحث پيرامون موضوعات مختلف مطرح شده در تالارهاي گفتگو را خواهند داشت و مي توانند از اين طريق با کاربران ديگر سايت در ارتباط باشند.

اين قسمت جهت ايجاد محتوا توسط کاربران سايت استفاده مي شود و به جامعيت اطلاعات ارائه شده در سايت کمک فراواني مي نمايد، به صورتي که اين اطلاعات و موضوعات مختلف آن مي توانند به عنوان مرجع براي کاربران ديگر سايت مورد استفاده قرار گيرند.

تماس با ما

اين صفحه اختصاص به درج اطلاعات تماس با شرکت شامل آدرس، تلفن، فاکس، Email و ...دارد.

مدير سايت مي تواند در بخش مديريت، اطلاعات اين قسمت را با محيط ويرايشگر HTML مربوطه اضافه کرده يا تغيير دهد. همچنين در ادامه اين صفحه يک فرم تماس اتوماتيک جهت ثبت سفارش يا سوال بازديدکننده وجود دارد که با پر کردن آن اطلاعات گرفته شده از مشتري به آدرس Email مورد نظر شما ارسال خواهد گرديد. اين آدرس ايميل قابل تغيير خواهد بود.

در عين حال مي توان آدرس هاي ايميل متفاوتي را مطابق با بخشهايي که جهت تماس پيش بيني شده تعيين نمود. به طور مثال مي توان تنظيماتي صورت داد تا تماس هاي مربوط به مديريت به آدرس ايميل A و تماس هاي مربوط به به روابط عمومي به آدرس ايميل B ارسال گردند.

در عين حال امکان ديگري نيز در اين بخش در اختيار بازديدکنندگان سايت قرار گرفته است که از طريق آن مي توانند درخواست تماس تلفني نمايند.

جهت انجام اين کار، بازديدکنندگان بايد در فرم درخواست تماس اطلاعات خود مانند نام کامل، تلفن، تلفن همراه، آدرس ايميل، تاريخ و محدوده ساعت تماس و کاري که در ارتباط با آن درخواست تماس دارند را عنوان نمايند و سپس فرم را ارسال کنند.

در اين صورت مدير سايت از طريق ايميل از اين درخواست تماس مطلع خواهد گرديد و مي تواند در زمان مشخص شده با شخص متقاضي تماس حاصل نمايد. همچنين مدير سايت مي تواند اين تماس را به شخص مربوط ارجاع نمايد و يا با کليک بر روي گزينه "نپذيرفتن درخواست تماس" آن را رد نمايد.

در صورت رد تماس، پيامي که از قبل در بخش تنظيمات سايت توسط مدير آماده شده است به صورت خودکار به متقاضي ايميل خواهد شد تا از رد درخواست خود مطلع گرديده و در زمان مورد نظر منتظر تماس نباشد.

اخبار

از اين بخش براي نمايش اخبار مرتبط با شرکت و اطلاع رساني رويدادها و تمامي مواردي که مي توانند به عنوان اطلاعيه يا خبر مورد استفاده کاربران سايت قرار گيرند استفاده مي شود. در اين بخش مدير سايت مي تواند اطلاعات مربوط به عنوان خبر، تاريخ، منبع عکس هاي مرتبط، متن خبر و ... را قرار دهد. بعد از ورود اطلاعات کل اخبار در داخل سايت نمايش داده مي شود و کاربران سايت با مشاهده عنوان و تاريخ و خلاصه خبر و با انتخاب آن مي توانند به جزئيات کامل خبر دسترسي داشته باشند.

از ويژگي هاي بخش اخبار مي توان به موارد زير اشاره نمود.

ارسال به ايميل

بازديد کنندگان سايت شما مي توانند با استفاده از اين امکان از طريق ايميل دوستان خود را از خبر درج شده بر روي سايت مطلع نمايند. اين کار به سادگي و با کليک بر روي گزينه "ايميل به دوستان" قابل انجام خواهد بود.

بعد از کليک کردن، پنجره اي باز خواهد شد و بازديد کننده سايت مي تواند با ورود اطلاعات لازم از جمله نام و آدرس ايميل خود و دوست خود خبر را براي کسي که تمايل دارد ارسال نمايد.

همچنين بازديد کننده سايت مي تواند متن دلخواهي را نيز به ايميل ارسالي اضافه نمايد.

اظهار نظر

با استفاده از اين امکان، بازديد کنندگان سايت مي توانند نظر خود را درباره اخبار ارائه شده عنوان نمايند.

اين کار به سادگي و با کليک بر روي گزينه "اظهار نظر" ممکن مي باشد. بعد از کليک کردن پنجره اي باز شده و بازديد کننده مي تواند با وارد کردن نام و مشخصات خود نظرش را درباره خبر اظهار نمايد.

اين نظرات بنابر تنظيمات صورت گرفته توسط مدير سايت ممکن است بلافاصله بر روي سايت نمايش داده شوند و يا در صف تائيد قرار بگيرند. در اين صورت بعد از تائيد توسط مدير، اين نظرات بر روي سايت نمايش داده خواهند شد.

مدير سايت اين امکان را خواهد داشت که نظري را تائيد و يا آن را پاک نمايد. همچنين اين امکان که مدير سايت بتواند پاسخ فرد را ارائه نمايد نيز براي وي ميسر مي باشد

نسخه چاپي

نسخه چاپي اخبار، نسخه اي است که براي پرينت بهينه سازي شده است. در نسخه چاپي، تصاويري که ممکن است در خبر اصلي استفاده شده باشند وجود ندارند.
نرم افزار به صورت خودکار نسخه چاپي اخبار ايجاد شده را توليد نموده و با کليک بر روي گزينه "نسخه چاپي" در اختيار بازديد کننده قرار خواهد داد

ترسيم چارت سازماني

اين امکان به شما کمک خواهد نمود که بتوانيد چارت سازماني مجموعه خود را به صورت خودکار توليد کنيد و در سايت به نمايش در آوريد. جهت انجام اين کار کافي است تا اطلاعات بخش هاي مختلف سازمان متبوع خود را در فرم مربوط وارد نموده و ثبت نماييد

موتور جستجو

از اين بخش براي جستجو در داخل سايت و يا در خارج از سايت در محيط اينترنت استفاده مي شود. اين بخش نياز به تنظيم خاصي از سوي مدير سايت ندارد و با قرار دادن آن در سايت اين امکان براي کاربر فراهم مي گردد که کلمات مورد نظر خود را در سايت جستجو نمايد و نتيجه جستجو به همراه صفحه اي که کلمه مورد نظر در آن وجود دارد به کاربر نمايش داده مي شود که با انتخاب لينک مربوطه مستقيماً به آن صفحه وارد خواهد گرديد. همچنين از اين بخش مي توان جهت جستجو کلمات در کل اينترنت نيز استفاده نمود.

نقشه سايت

از اين بخش جهت نمايش نقشه امکانات سايت، عنوان صفحات و نحوه ارتباطات آن ها با يکديگر استفاده مي شود. مدير سايت در اعمال تغييرات اين بخش نقشي نداشته و اين نقشه توسط نرم افزار پورتال بصورت اتوماتيک متناسب با صفحات سايت و امکانات و ارتباطات آن ها با يکديگر توليد مي گردد. کاربر سايت با مراجعه به اين بخش نقشه سايت و ارتباط صفحات با يکديگر را به صورت نمودار درختي مشاهده مي کند و با انتخاب بخش مورد نظر خود مي تواند مستقيماً به صفحه مربوط به آن برود.

نقشه سايت يکي از مهم ترين بخش هاي يک سايت هم از ديد کاربران و هم از ديد موتورهاي جستجو است.

نقشه سايت براي کاربران يک ديد کلي و جامع از بخش هاي مختلف سايت به وجود مي آورد و براي موتورهاي جستجوگر نمايانگر نحوه ارتباط صفحات مختلف سايت و اهميت هر صفحه از سايت است.

در عين حال نرم افزار به صورت خودکار نسخه XML نقشه سايت شما را نيز ايجاد مي نمايد. نسخه XML نقشه سايت به شدت مورد توجه موتورهاي جستجوگر مي باشد و در بهتر فهرست شدن و به روز بودن اطلاعات صفحات سايت شما در بانک اطلاعاتي موتورهاي جستجوگر بسيار موثر است

نمايشگر حرکت در سايت (Navigation bar)

اين ويژگي که به صورت خودکار عمل مي نمايد به کاربر مي گويد که دقيقا در کجاي سايت قرار دارد. اين امکان باعث عدم ايجاد احساس سردرگمي براي کاربران در حرکت در سايت مي گردد و باعث مي شود آن ها با تسلط بيشتري در بين صفحات سايت حرکت نمايند

ارسال SMS

نرم افزار امکان ارسال SMS را جهت اطلاع رساني سريع دارا مي باشد. از اين امکان مي توان براي اطلاع رساني سريع به مشتريان سايت جهت تغيير رمز، اعلام خريد از سايت و ... استفاده نمود.

همچنين امکان ارسال SMS تبليغاتي نيز وجود دارد که مي توانيد از آن جهت ارسال دوره اي اخبار و پيام هاي تبليغاتي به صورت SMS به شماره تلفن هاي موبايل مورد نظرتان استفاده نماييد.

مسئول سايت در بخش مديريت سايت مي تواند دسته بندي مربوط به دريافت کنندگان SMS را مطابق با نظر خود انجام دهد. به عنوان مثال مي توان گروههاي مشتريان، نمايندگان فروش و ... را ايجاد نمود. بعد از ايجاد گروه دريافت کنندگان SMS، مي توان در هر گروه شماره تلفن هاي موبايل مرتبط را به صورت تک تک يا دسته اي وارد نمود. بعد از ثبت گروه هاي دريافت کنندگان SMS و ورود شماره تلفن هاي آن ها، مي توانيد از طريق صفحه ارسال پيام متن SMS را تايپ نموده و به اعضاي گروه انتخابي خود ارسال نماييد.

کاربران سايت نيز در بخش عضويت در SMS مي توانند با ورود شماره تلفن موبايل خود و عضويت در يکي از گروههاي خبري، پيام هاي مربوط به آن گروه را که توسط مدير سايت ارسال مي شود از طريق SMS دريافت نمايند.

همچنين کاربران در صورت انصراف از دريافت SMS مي توانند در بخش حذف از ليست SMS شماره تلفن موبايل خود را وارد نموده و آنرا از ليست SMS حذف نمايند.

فرم ثبت سفارش

از اين فرم جهت دريافت تقاضا، نظرات و سفارشات مشتريان استفاده مي شود. هنگامي که مشتري اطلاعات تماس به همراه نظرات يا سفارشات خود را در فرم وارد کرده و کليد ارسال را فشار مي دهد اين اطلاعات بصورت ايميل براي مدير سايت با يک فرمت خاص از آدرس Mailer سايت ارسال خواهد گرديد.

همچنين امکان تغيير آدرس ايميل دريافت کننده فرم ثبت سفارش براي مدير سايت ميسر است.

فرم ساز

فرم ساز به شما اين امکان را خواهد داد که بتوانيد در مواقع لزوم فرم هاي مورد نظر خود را با تعداد فيلدها و مشخصات دلخواه ايجاد و بر روي سايت استفاده نماييد. به طور مثال ممکن است اين فرم، يک فرم استخدام باشد.

انواع فيلدهاي مورد استفاده در يک فرم در نرم افزار پيش بيني شده است و شما به راحتي هرچه تمام تر مي توانيد فرم هاي دلخواه خود را با استفاده از اين امکان ايجاد نماييد. همچنين شما مي توانيد اجباري بودن يا نبودن يک گزينه در فرم را تعيين نماييد.

علاوه بر موارد فوق، نرم افزار به صورت خودکار اطلاعات وارد شده در فيلدها را چک نموده و اشتباهات ممکن را اعلام مي نمايد. به طور مثال اگر در فيلدي آدرس ايميل خواسته شده باشد و شخص به جاي آدرس ايميل اطلاعات ديگري را وارد نمايد نرم افزار از ارسال فرم جلوگيري نموده و از کاربر مي خواهد تا اطلاعات وارد شده را اصلاح نمايد.

اطلاعات فرم بعد از فشار دادن کليد ارسال توسط کاربر به آدرس ايميل تعيين شده توسط مدير سايت ارسال خواهد گرديد.

از ويژگي هاي ديگر فرم ساز مي توان به امکان قرار دادن مقدار پيش فرض در فيلدها با قابليت پاک شدن در هنگام کليک کاربر اشاره نمود.

مدير سايت مي تواند با مراجعه به بخش مديريت فرم ها در کنترل پنل سايت فهرستي از فرم هاي ايجاد شده تا کنون را مشاهده و آن ها را مديريت نمايد

گواهينامه ها

از اين بخش جهت نمايش تصوير گواهينامه ها، مجوزها، جوايز و افتخارات کسب شده در سايت استفاده مي شود.

مسئول سايت در قسمت مديريت مي تواند تصاوير کوچک و بزرگ و عنوان مربوط به گواهينامه مربوطه را وارد کند تا کاربران سايت بتوانند در صفحه مربوطه، آن را مشاهده نمايند.

مشاهده تصوير گواهينامه ها و افتخارات کسب شده توسط سايت يا شرکت تاثير بزرگي در نوع نگرش بازديد کننده ها نسبت به يک سايت و تصميم گيري آن ها درباره استفاده از خدمات ارائه شده توسط آن دارد.

همکاران و نمايندگي ها

در اين بخش از نرم افزار شما مي توانيد اطلاعات مربوط به شرکت هاي همکار، نمايندگان فروش و . . . را با جزئيات کامل وارد نماييد.

نام شرکت (فروشگاه)، نام مدير، توضيحات، آدرس، تلفن، ايميل، سايت، فکس و آرم براي هر شرکت همکار يا نماينده فروش در اين بخش پيش بيني شده است به طوري که بازديد کنندگان سايت مي توانند با مشاهده اين بخش از سايت اطلاعات کاملي را درباره همکاران شما به دست آورند.

لينک سايت هاي مرتبط

از اين قسمت جهت تعريف و نمايش آدرس سايت هاي اينترنتي مرتبط با سايت شما استفاده مي شود. اين سايت ها به صلاحديد شما مي توانند سايت هاي همکاران يا شرکاي کاري شما يا سايت هاي کاربردي و عمومي در زمينه فعاليتتان يا هر سايت مفيد و جذاب ديگري باشند.

لينک ها در اين بخش قابليت دسته بندي دارند و شما مي توانيد به طور مثال لينک هاي مربوط به سايت هاي شرکاي کاري خود را در يک دسته و لينک هاي مربوط به سايت هاي کاربردي و عمومي را در دسته اي جداگانه به بازديد کنندگان ارائه نماييد.

براي هر لينک، نام، آدرس لينک و توضيحات مربوط به آن قابل تعريف مي باشد. همچنين شما مي توانيد باز شدن لينک در يک صفحه جديد يا همان صفحه را تعيين نماييد. به صورت پيش فرض لينک ها در همان صفحه اي که مشاهده مي شدند باز خواهند شد.

از امکانات منحصر به فرد شما در اين بخش، امکان مرتب سازي لينک هاي هر دسته بر اساس حروف الفبا، تاريخ اضافه شدن لينک و اهميت هر لينک است.

انتقادات و پيشنهادات

اين بخش جهت دريافت انتقادات و پيشنهادات بازديدکنندگان در مورد موضوعات مختلف مي باشد. مدير سايت مي تواند با مطرح کردن يک  يا چند موضوع در بخش مديريت،  آنها را جهت دريافت پيشنهاد و انتقاد کاربران در صفحه مربوط نمايش دهد و کاربران مي توانند با مراجعه به اين صفحه پيشنهاد يا انتقاد خود پيرامون موضوع مطرح شده را به سايت ارسال کنند. اين نظرات به ايميل مشخص شده توسط مدير سايت ارسال خواهد شد.

نظرسنجي

از اين بخش جهت سنجش آرا و نظرات مراجعين و کاربران سايت استفاده مي شود. در بخش مديريت سايت، مسئول سايت مي تواند عناويني را که تمايل به نظر سنجي در مورد آنها دارد را تعريف نموده و کاربر سايت در اين بخش توانايي مشاهده عناوين نظرسنجي و دادن راي در مورد آنها را دارد. نتايج نظرسنجي در بخش مديريت سايت بر اساس عناوين تعريف شده جهت راي گيري به صورت تفکيک شده و مشخص قابل مشاهده خواهد بود

دفترچه نظرات بازديدکنندگان

وجود يک دفترچه يادداشت (Gustbook) به بازديدکنندگان سايت اين امکان را خواهد داد تا بدون نياز به ثبت نام و عضويت در سايت بتوانند نظرات خود را درباره سايت، محتواي آن، محصولات مورد ارائه يا هر مورد ديگري که تمايل داشته باشند اعلام نمايند.

فيلدهاي پيش بيني شده جهت دفترچه يادداشت معمولا شامل نام، آدرس ايميل، آدرس سايت و نظر کاربر مي باشد.

کاربر بنا بر تمايل مدير سايت ممکن است ملزم شود تا همه فيلدها را تکميل نموده و سپس فرم را ارسال نمايد يا اين که بدون نياز به وارد کردن اطلاعات شخصي خود و تنها با درج نظر خود فرم را ارسال نمايد.

به صورت پيش فرض نظرات ارسال شده توسط کاربران بلافاصله در سايت نمايش داده خواهند شد اما مدير سايت مي تواند با استفاده از امکاني که در اختيار وي قرار گرفته، نمايش نظرات را منوط به تاييد ابتدايي توسط خود نمايد.

در هر صورت همزمان با اعلام نظر توسط کاربران، مدير سايت از وجود يک نظر جديد از طريق ايميل مطلع خواهد گرديد.

چت Online

از اين امکان جهت تبادل اطلاعات و پيغام ها به صورت Online و Real time (به لحظه) استفاده مي گردد.

کاربران در اتاق هاي اختصاصي ايجاد شده توسط مدير سايت مي توانند با يکديگر در ارتباط بوده و به صورت بر خط و به لحظه به تبادل اطلاعات و پيام هاي خود بپردازند.

 

مديريت اسکريپتها

اين ويژگي در واقع فضايي را در اختيارتان قرار خواهد داد تا بتوانيد کدها و اسکريپت هايي که جهت استفاده از سرويس هاي سايت هاي مختلف در اختيار داريد را به کار بگيريد. اين کدها ممکن است جهت نمايش محتواي مربوط به سايت هاي ديگر، ايجاد جلوه هاي تصويري، استفاده از نرم افزارهاي کاربردي و . . . باشندکه توسط سايت ها در اختيار شما قرار گرفته اند.

با قرار دادن اين کدها در محل مربوطه در نرم افزار مي توانيد از سرويس هاي مورد نظر استفاده نماييد و در عين حال با مراجعه مجدد به اين بخش در صورت نياز اين کدها را از روي سايت خود پاک نموده و استفاده از آن سرويس ها را قطع نماييد.

مديريت صفحات Pop Up

با استفاده از اين بخش از نرم افزار مي توانيد صفحات مورد نظر خود را به صورت Pop Up به بازديد کنندگان سايت خود ارائه نماييد. صفحات Pop Up صفحاتي هستند که وقتي بازديد کننده اي وارد سايت شما مي شود هم زمان با باز شدن صفحه اصلي سايت در صفحه جديد باز مي شوند.

جهت انجام اين کار ابتدا بايد صفحه مورد نظر را از طريق کنترل پنل ايجاد نموده و سپس در بخش مديريت صفحات Pop Up آدرس آن صفحه را عنوان نماييد. البته امکان اين که يکي از صفحات موجود را به عنوان صفحه Pop Up معرفي نماييد نيز وجود دارد.

لطفا توجه داشته باشيد که استفاده از صفحات Pop Up بايد بسيار هوشمندانه و تنها در زمان هايي که استفاده از آن کاملا توجيه شده باشد صورت گيرند زيرا معمولا بازديد کنندگان واکنش خوبي به صفحاتي که عليرغم تمايل آن ها و به صورت ناخواسته باز شوند نشان نمي دهند.

آر اس اس خوان (RSS Reader)

آر اس اس خوان (RSS Reader) امکاني است که به وسيله آن خواهيد توانست آخرين مطالب ايجاد شده در سايت هاي مورد نظر خود را به محض ايجاد در سايت خود به نمايش درآوريد. به طور مثال اگر فکر مي کنيد آخرين اخبار علمي يک خبرگزاري خاص مورد توجه بازديدکنندگان سايت شما خواهد بود با استفاده از اين امکان مي توانيد ترتيبي دهيد تا اين خبرها همزمان با قرارگرفتن بر روي سايت خبرگزاري در سايت شما نيز نمايش داده شوند.

با استفاده از آر اس اس خوان شما مي توانيد آخرين مطالب سايت هاي مفيد و مورد علاقه خود را به صورت اختصاصي و يا ترکيبي در سايت خود به نمايش درآوريد.

تنظيمات متعددي در اين بخش از نرم افزار در اختيار شما خواهد بود که از ميان آن ها مي توان به موارد زير اشاره نمود.

خروجي RSS

خروجي RSS مطالب سايت جهت گسترش نام و محتواي آن بسيار مفيد و قابل توجه مي باشد. نحوه عملکرد RSS به اين شکل است که همزمان با توليد مطالب سايت که زبان آن ها HTML مي باشد، نسخه XML مطالب نيز توليد مي شود و علاقه مندان به مطالب سايت مي توانند از طريق فيد خوان (RSS Reader) مطالب سايت را پي گيري نمايند.

با استفاده از اين امکان، همزمان با ايجاد يک مطلب در سايت شما، محتواي مطلب در فيد خوان کساني که از طريق RSS مطالب سايت شما را دنبال مي کنند به عنوان يک مطلب جديد به نمايش در آمده و به روز مي گردد. خروجي RSS جهت مطالب وبلاگ، مقالات، پرسش و پاسخ و ... قابل استفاده مي باشد.

بنا بر سياست و تمايل شما محتواي قابل نمايش در فيد خوان علاقه مندان مي تواند کل مطلب جديد و يا بخشي از آن باشد. نمايش بخشي از مطلب باعث مي شود تا علاقه مندان جهت خواندن مطلب کامل بر روي لينک مطلب کليک کرده و به سايت شما مراجعه کنند.

خروجي Excel

اين امکان جهت پشتيبان گيري از اطلاعات موجود در سايت بسيار مفيد مي باشد. به طور مثال ممکن است ظرف مدتي طولاني هزاران نفر در خبرنامه سايت شما عضو شده باشند که با گرفتن خروجي Excel از اين ليست مي توانيد فهرست کامل مشخصات اين افراد را با جزئيات کامل در اختيار داشته باشيد و از آن جهت کنترل، تصميم گيري و موارد ديگر استفاده نماييد.

 

خروجي PDF

با استفاده از اين ويژگي اين امکان در اختيار بازديد کنندگان سايت شما قرار خواهد گرفت که بتوانند از هر کدام از صفحات سايت که تمايل داشته باشند خروجي PDF تهيه نمايند. اين امکان به سادگي و تنها با فشردن يک کليد در سايت شما اتفاق خواهد افتاد. کافي است بازديد کننده سايت بر روي گزينه " خروجي PDF " کليک کرده و محل ذخيره فايل PDF را تعيين نمايد.

 

تقويم ميلادي و شمسي

اين قابليت جهت نمايش تقويم ميلادي يا شمسي داخل سايت به همراه ساعت به کار مي رود. انتخاب نوع تقويم شمسي يا ميلادي توسط مدير سايت انجام مي گردد. کاربران سايت نيز در بخش مربوط به تقويم مي توانند اطلاعات مربوط به تقويم انتخابي سايت و ساعت سيستم را مشاهده نمايند.

 

وضعيت آب و هوا

اين قسمت مخصوص نمايش  وضعيت آب و هواي شهرهاي مختلف جهان در سايت مي باشد. مدير سايت در بخش مديريت اين قسمت، با اعمال تنظيمات لازم بر روي پيش فرض هاي سيستم  مي تواند اطلاعات مربوط به شهر مورد نظر از قبيل: درجه هوا، وضعيت باد، وقت محلي و ... را جهت نمايش در سايت تنظيم نمايد، تا با بالا آمدن سايت اين اطلاعات به صورت پيش فرض به کاربر نمايش داده شود. بديهي است هر گونه تغيير در وضعيت آب و هوا بصورت اتوماتيک در سايت اعمال خواهد شد.

اوقات شرعي

اين قسمت مخصوص نمايش اوقات شرعي شهرهاي مختلف جهان در سايت مي باشد. در اين قسمت با تنظيم بخش مديريت مي توانيد اطلاعات شهر مورد نظرتان را تنظيم کرده تا با بالا آمدن سايت، اطلاعات مربوط به اوقات شرعي هر روز به صورت اتوماتيک محاسبه و نمايش داده شود.

معرفي سايت به دوستان

با استفاده از اين امکان بازديد کنندگان مي توانند به راحتي و سرعت دوستان خود را از وجود سايت شما مطلع سازند. براي انجام اين کار، کافي است بازديد کنندگان بر روي گزينه "معرفي به دوستان" کليک کرده، در فرم مورد نظر نام و آدرس ايميل خود و دوستان خود را وارد نموده و فرم را ارسال نمايند.

اين امکان که بازديد کننده بتواند تنها با يک ارسال، همزمان سايت شما را به چند دوست خود معرفي نمايد در فرم پيش بيني شده است.

همچنين بازديد کننده سايت مي تواند با انتخاب گزينه "يک نسخه از ايميل را براي خودم بفرست"، خود نيز يک کپي از ايميل ارسالي را دريافت نمايد.

Multi Header

با استفاده از اين ويژگي مي توان تصاوير متعددي را به سربرگ (Header) يک صفحه يا صفحات مختلف سايت نسبت داد تا هربار که بازديدکنندگان از صفحه اي به صفحه ديگر مراجعه مي کنند تصاوير جديدي را در سربرگ صفحه مشاهده کنند.

اين ويژگي به عنوان يکي از عوامل ايجاد جذابيت براي بازديدکنندگان جهت مشاهده صفحات مختلف سايت به شدت مورد توجه مديران سايتها مي باشد.

تصاوير مورد نظر به تعداد توافقي از پيش طراحي و آماده نمايش مي شوند و هربار که بازديدکننده به صفحه اي جديد مي رود و يا صفحه اي که در آن است را بارگذاري مجدد (Refresh) مي کند يکي از تصاوير به صورت کاملا اتفاقي انتخاب و به بازديدکننده نمايش داده مي شود.

در عين حال مي توان بنا بر تمايل مدير سايت بعضي از صفحات را به دلخواه از اين چرخه خارج نمود و با هربارگذاري، يک تصوير مشخص را در آن به نمايش گذاشت.

سخنان بزرگان

اين ويژگي امکاني را در اختيارتان قرار خواهد داد که در محل مشخصي از سايت سخنان قصار مشاهير را به صورت اتفاقي (Random) به نمايش در آوريد به طوري که با هر بارگذاري صفحه يا تغيير صفحه توسط کاربران يک جمله جديد براي کاربر به نمايش در آيد.

اين جملات به صورت اتفاقي ممکن است از سخنان مشاهير، دانشمندان، ائمه و . . . باشند.

امکان پخش موسيقي

اگر تمايل داريد در پس زمينه سايت خود براي بازديد کنندگان سايتتان موزيک پخش کنيد اين امکان در اين بخش در اختيارتان قرار گرفته است. جهت استفاده از اين امکان کافي است تا از ميان موزيک هاي آماده اي که در کنترل پنل سايت ارائه شده اند يکي را انتخاب نموده و يا موزيک متبوع خود را در سايت بارگذاري نماييد.

توجه داشته باشيد که موزيک هايي که مورد استفاده قرار مي دهيد ترجيحا کوتاه بوده و با فرمت WAV يا Midi باشند.

جملات متحرک

با استفاده از اين قابليت مي توان در بخشهاي از قبل تعريف شده در سايت جملات متحرک را جهت تبليغات متني قرار داد. مسئول سايت در بخش مديريت سايت مي تواند جملات تبليغاتي يا جملات مورد نظر خود را جهت نمايش بصورت متحرک قرار دهد و کاربر با مراجعه به سايت در بخشهاي از قبل تعيين شده درطرح سايت اين جملات متحرک را خواهد ديد.

همچنين اين امکان در اختيار مدير سايت قرار دارد که بتواند هرکدام از اين جملات را به آدرس دلخواهي لينک نمايد به طوري که بازديد کنندگان با کليک بر روي لينک به صفحه مورد نظر شما هدايت شوند. اين صفحه ممکن است صفحه اي از سايت شما و يا هر سايت ديگري باشد.

آمار بازديد کنندگان

اين ويژگي امکان دريافت اطلاعات آماري دقيق از بازديدکنندگان سايت را برايتان فراهم مي نمايد. اطلاعاتي از قبيل تعداد بازديدها بر اساس روز، ماه، سال و همچنين لينک ارجاع دهنده، نوع نمايشگر، سيستم عامل بازديد کننده، تاريخ و زمان بازديدها، آدرس IP و ... توسط اين ويژگي به صورت گرافيکي در اختيار مدير سايت قرار خواهد گرفت تا بر اساس آن هر روز محتويات سايت را با سلايق کاربران هماهنگتر نموده و بهبود فعاليت سايت را باعث گردد.

تاريخ به روزرساني سايت

از اين امکان جهت نمايش تاريخ آخرين بروزرساني اطلاعات توسط مدير سايت استفاده مي شود.
در بخش مديريت سايت قسمتي براي تغيير اين تاريخ وجود ندارد و تنها زماني اين تاريخ تغيير خواهد کرد که مدير سايت اطلاعات و محتويات سايت را تغيير دهد. در اين حالت تاريخ آن روز به عنوان آخرين تاريخ به روز رساني اطلاعات به کاربران سايت نمايش داده خواهد شد.

گزارش رويدادهاي سايت به مدير

نرم افزار به صورت خودکار تمامي فعاليت هاي صورت گرفته در کنترل پنل سايت توسط مدير اصلي، مديران ديگر و کاربران را ثبت نموده و در صورت در خواست مدير اصلي سايت در اختيار وي قرار مي دهد.

اين گزارش مي تواند جهت کنترل فعاليت هاي صورت گرفته در سايت بسيار مفيد واقع گردد.

تهيه نسخه پشتيبان

همواره تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات يکي از مهمترين کارهايي است که مدير سايت بايد بصورت دوره اي به تناسب اهميت اطلاعات سايت خود انجام دهد. از آنجائيکه در اين نرم افزار تمامي اطلاعات سايت درون بانک اطلاعاتي ذخيره مي گردد. لذا با تهيه نسخه پشتيبان از بانک اطلاعاتي و محتويات فايل هاي داخل وب سايت، نسخه پشتيبان سايت تهيه خواهد شد. در صورتيکه ميزباني سايت شما توسط شرکت تارگان صورت مي گيرد با سفارش سرويس تهيه نسخه پشتيبان سايت اين کار مي تواند بصورت اتوماتيک توسط کامپيوتر سرور انجام گردد.

تنظيمات کنترل پنل

در اين قسمت مدير سايت مي تواند تنظيمات عمومي مربوط به کنترل پنل را انجام دهد. از جمله موارد قابل تنظيم در اين قسمت مي توان به قالب (Template) مورد استفاده در کنترل پنل، آدرس ايميل مربوط به مدير سايت و . . . اشاره نمود.

تنظيمات امنيتي

اين قسمت از کنترل پنل سايت به تنظيمات حفاظتي و امنيتي مربوط است. از جمله موارد قابل تنظيم در اين قسمت مي توان به تغيير رمز عبور ورود به کنترل پنل، مدت زمان فعال ماندن کنترل پنل پس از هر بار ورود و مسدود کردن يک يا محدوده اي از IP ها جهت جلوگيري از حملات اشاره نمود.

مديريت سيستم

در حالت عادي جهت ورود به بخش مديريت سايت بايد به آدرس yourdomain/admin مراجعه نماييد. اما با استفاده از ويژگي مديريت سيستم اين امکان را خواهيد داشت که بتوانيد بدون مراجعه به آدرس فوق وارد بخش مديريت سايت گرديد. جهت انجام اين کار کافي است تا نام کاربري و رمز عبور خود را در بخشي که در سايت شما نمايش داده مي شود وارد نموده و کليد ورود را فشار دهيد.

اين کار در مواقعي که صفحه سايت شما در مرورگر باز مي باشد مي تواند باعث راحتي و سرعت بيشتر شما گردد.

معرفي سايت به موتورهاي جستجوگر و فهرست هاي اينترنتي معتبر

در حال حاضر يکي از مهمترين ويژگي ها براي هر سايت حضور در بانک اطلاعاتي موتورهاي جستجوگر و فهرستهاي اينترنتي معتبر مي باشد. اين ويژگي از اين نظر اهميت دارد که روزانه هزاران نفر از کاربران با جستجوي کلمات کليدي مربوط به کالاها و خدمات متبوع خود در موتورهاي جستجوگر و يا مراجعه به فهرستهاي دسته بندي شده وارد سايتهاي اينترنتي مختلف شده و از آن ها بهره مي برند.

در عين حال هم اکنون تعداد بسيار زيادي موتور جستجوگر و فهرست اينترنتي وجود دارند که به دلايل مختلف همه آن ها ارزش سرمايه گذاري ندارند. به طور مثال چيزي در حدود 4000 موتور جستجو با عملکردها، مناطق تحت پوشش و اندازه هاي متفاوت وجود دارند در حالي که از اين بين شايد کمتر از 10 عدد از آن ها مورد توجه و ارزشمند باشند. اين وضعيت در مورد فهرستهاي اينترنتي نيز همينطور است.

از طرفي اگر سايت شما به وسيله نرم افزارهاي ثبت خودکار سايت در اين موتورها و فهرستها ثبت شود ممکن است نتيجه اي که مي گيريد عکس باشد زيرا اين سايتها معمولا به نرم افزارهاي اين چنيني روي خوش نشان نمي دهند.

در صورت استفاده از اين نرم افزار آدرس سايت شما به صورت دستي و نه ماشيني در اين موتورها و فهرستها ثبت مي گردد و مي توانيد از بازديدکننده هايي که اين سايتها برايتان به ارمغان خواهند آورد نهايت بهره را ببريد.

فضاي ميزباني وب

بنابر نسخه اي از نرم افزار که براي ايجاد و مديريت سايت خود استفاده مي کنيد ميزان متناسبي فضاي ميزباني وب با تخفيف ويژه توسط شرکت در اختيارتان قرار خواهد گرفت به طوري که بتوانيد نرم افزار را در آن فضا اجرا نموده، فايل هاي خود را در سايت قرار داده و از آن ها استفاده نماييد.

به صورت پيش فرض فضاي ميزباني وب با تخفيف ويژه براي مدت يک سال در اختيارتان قرار خواهد گرفت و استفاده از فضا پس از اين مدت مستلزم پرداخت هزينه آن خواهد بود.

صفحه خطاي اختصاصي

در بعضي از مواقع کاربران سايت ممکن است با پيغام خطايي مبني بر عدم وجود صفحه اي که قصد ديدن آن را دارند مواجه گردند. اين خطا ممکن است به دليل اين باشد که صفحه اي پيش از اين در سايت وجود داشته ولي هم اکنون غيرقابل نمايش يا پاک شده است. در عين حال ممکن است کاربر آدرس صفحه را اشتباه وارد نموده باشد. در اين شرايط کاربر با صفحه اي با عنوان error 404 مواجه خواهد شد که به وي مي گويد چنين صفحه اي وجود ندارد. معمولا جهت جلوگيري از تجربه بد کاربران، مديران سايت ها صفحه ساده اي را براي چنين مواقعي پيش بيني و در سايت قرار مي دهند تا کاربر به جاي ديدن صفحه error 404 با اين صفحه روبرو گردد. در اين صفحه ضمن گفتن اين نکته که آدرس اشتباه است لينک هاي مفيد سايت مانند لينک صفحه اصلي يا نقشه سايت در اختيار کاربر قرار خواهد گرفت تا بتواند مسير خود را ادامه داده و در صورت بروز اشتباه آن را اصلاح نمايد.

ليسانس SSL

نرم افزار  به صورت کامل پروتکل SSL را که جهت ايمن کردن نقل و انتقال اطلاعات بر روي Web به کار مي رود پشتيباني مي نمايد. براي اين کار کافيست يک عدد ليسانس حداقل يکساله کليد SSL را از شرکت خريداري نماييد تا بروي سايت شما نصب گردد. با نصب اين کليد کليه اطلاعاتي که بر روي سايت شما منتقل مي گردند کد گذاري خواهد گرديد و خطر شنود و سرقت اطلاعات از بين خواهد رفت.

به روز رساني

نرم افزار اين امکان را به شما خواهد داد تا به راحتي و با استفاده از کليد به روز رساني که در کنترل پنل در اختيارتان قرار گرفته است، ويرايش نرم افزار مورد استفاده خود را به روز کنيد.

با زدن اين کليد نرم افزار به صورت خودکار به سرور مرکزي متصل شده و در صورت وجود نسخه اي جديد، خود را به روز خواهد نمود.

پشتيباني

استفاده از اين نرم افزار جهت ايجاد و مديريت سايت، حداقل يک سال پشتيباني را برايتان در پي خواهد داشت. اين مدت بنا بر نسخه اي از نرم افزار که مورد استفاده شما باشد تا سقف 3 سال قابل افزايش خواهد بود. شما در اين مدت از خدمات پشتيباني تلفني و پست الکترونيکي شرکت جهت حل مشکلات احتمالي نرم افزار بهره مند خواهيد بود. انجام خدمات پشتيباني پس از يک سال مستلزم پرداخت هزينه پشتيباني خواهد بود.

دفترچه راهنما

دفترچه راهنماي استفاده از نرم افزار شامل توضيحات کامل چگونگي استفاده از بخش ها و امکانات مختلف نرم افزار بوده و مي تواند به عنوان مرجع توسط شما مورد استفاده قرار بگيرد.

يک نسخه چاپي و يک نسخه PDF از اين دفترچه راهنما هم زمان با افتتاح سايت در اختيارتان قرار خواهد گرفت.

آموزش

با استفاده از نرم افزارعلاوه بر دفترچه راهنما، جلسات حضوري نيز براي آموزش شما و همکاران ديگرتان جهت استفاده از نرم افزار برايتان تشکيل خواهد شد. تعداد اين جلسات متعاقب نسخه اي از نرم افزار که مورد استفاده شماست متفاوت خواهد بود

 
تعداد بازدید : 14855
تاریخ آخرین بروزرسانی : يکشنبه، 11 بهمن 1388